Șeful interimar al PSD Prahova, Daniel Savu, e urmărit de noroc: sediul organizației s-a umplut de căcat. La propriu
Mare mi-a fost mirarea și amuzamentul când am primit telefonul ăsta – chiar mă gândeam: „bă, să nu se întâmple nimic sâmbăta asta, imposibil!”.
O sursă bulversată, cu ochii roșii și cu batista la nas, mi-a povestit că organizația județeană este sinistrată – o țeavă din blocul la parterul căruia se află sediul cu pricina s-a spart, iar rahatul a început să curgă în valuri direct în sediul partidului de guvernământ.
Probabil că un vecin băsist de deasupra, cum bine subliniază, uneori, senatorul Savu, a exagerat la shaorma cu de toate și a făcut risipă la tras apa. Așa sunt băsiștii ăștia, sabotează guvernarea, că nici eu nu-i suport!
Ghinionul a făcut ca teribilul incident să se petreacă în perioada în care președintele organizației a fost în concediu, astfel încât a lipsit o mână colegială, de vidanjor, care să ajute la înlăturarea rapidă a calamității absolut naturale.
Câte vești proaste pentru șeful interimar al PSD Prahova – să pici în rahat de două ori într-o singură săptămâna: odată la propriu, iar a doua oară prin candidatura lui Cornel Nanu, din comuna placentară Cornu, la șefia organizației! Curat ghinion! De fapt, murdar rău!
Eu sunt profund marcat de eveniment și vreau să îl încurajez pe domnul Savu: stimate domnule președinte, vă asigur că sunt alături de dumneavoastră, sper să rămâneți demn, cu pieptul înainte, în fața acestor vicisitudini maro!
Mă scuzați că nu vă întind mâna. Succes, trăiți!
Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.
Articole înrudite
- Emoții teribile pentru primarul Adrian Dobre în prima zi de școală: city-managerul Teodora Marin a uitat să-i pună sandvișul în ghiozdan
- Nu se lasă! Daniel Savu a ieșit public cu o nouă înregistrare în care Kovesi se aude clar: „Eu le f..t pe toate, să moară mama”
- Consultanta politică Argentina Costache, doborâtă de antiaeriană, după ce a fost confundată cu un dirijabil
- Schimbare la vârful politicii. După ce i-a văzut pe Savu și pe Ghiță pe listele electorale, Vlad Țepeș demisionează din PRU și candidează pentru Partida Romilor
- Cum s-a resimțit cutremurul la Ploiești. Detalii zguduitoare
Articole recente - sebastianignat
- Criza adevărului în era digitală: efectele devastatoare ale fake news și relativizarea valorilor
- URANIA explică comportamentul mitocănesc al primarului Volosevici: „În cealaltă viață a fost șofer la Index”
- Zece detalii exclusive despre aprinderea iluminatului festiv din Ploiești
- Zece detalii exclusive despre sacoul care l-a băgat pe deputatul Mircea Roșca în politica mare
- Interviu. Andrei Volosevici: „S-a terminat cu bătaia de joc la adresa ploieștenilor și cu jumătățile de măsură!”